O mnie

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się bardzo dawno temu , w 1975 roku . Zaczynałem od pierwszej POLSKIEJ lustrzanki dwuobiektywowej START później były Druh , Smiena i ZENITH .
W roku 1982 znudziło mi się nosić klisze do wywoływania i skompletowałem sobie ciemnię w domu . Zabawa z wywoływaniem zdjęć była przednia do czasu aż przestało się to opłacać po wejściu do naszego kraju automatów fotograficznych . Początkowo robiłem tylko zdjęcia tak zwane rodzinne ale po pewnym czasie zainteresowała mnie fotografia przyrodnicza . W tym czasie fotografowałem aparatami FUJIFILM następnie pierwszą lustrzanką SONY alpha . Następnie dojrzałem do lustrzanki Canona EOS 500 D i obiektywu EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM . W/w zostały mi skradzione i dlatego obecnie posiadam Canona 40D oraz obiektyw Canon EF 400 f/5,6 L USM . Dla mnie fotografia przyrodnicza jest sposobem na życie po obowiązkach dnia codziennego . Z aparatem się nie rozstaję , jest zawsze przy mnie jak przyjaciel .
Mimo że zdjęcia robię już stosunkowo długo to nadal się uczę , zwłaszcza fotografii ptaków . W brew pozorom jest to bardzo trudny typ fotografii i dlatego bardzo dziękuję że poznałem człowieka który nauczył mnie podstaw , udostępnił swoją wiedzę o miejscach i czasie gdzie można spotkać skrzydlatych przyjaciół. Poniższa galeria jest stworzona ze skromnych jak na razie dokonań fotograficznych. Mam nadzieję że będzie się podobała oglądającym . Z mojej strony obiecuję że będę pracował nad jakością tej strony .